معمای ١١ ساله قتل مرد میانسال – قیمت طلا و ارز

روزنامه شرق: پرونده قتل مردی که با ضربات چاقو کشته و سپس به آتش کشیده ‌شده‌ بود در حالی مورد رسیدگی قرار گرفت که اتهام تنها مظنون پرونده از موارد لوث تشخیص داده ‌شد

به‌این‌ترتیب جسد به پزشکی‌قانونی انتقال یافت. مأموران با آغاز تحقیقات با توجه به گزارش تکنیسین‌های آتش‌نشانی باخبر شدند آتش‌سوزی عمدی بوده و بنابراین مشخص شد پلیس با یک پرونده قتل روبه‌روست. این در حالی بود که نظریه پزشکی‌قانونی درباره علت مرگ نیز دلیل دیگر مأموران بر قتل‌عمدبودن پرونده محسوب شد. متخصصان پزشکی‌قانونی اعلام کردند علت مرگ مرد میان‌سال ضربات چاقویی بوده که بر بدنش وارد شده و بعد از مرگ او جسدش سوز‌انده شده است.

به‌این‌ترتیب کیفرخواست علیه متهم صادر شد و پرونده برای رسیدگی به شعبه ١٠ دادگاه کیفری استان تهران رفت. روز گذشته جلسه رسیدگی به این پرونده برگزار و در ابتدای جلسه، کیفرخواست علیه متهم خوانده شد. سپس اولیای‌دم در جایگاه حاضر شدند و شکایت خود را مطرح کردند.

با توجه به شکایت این جوان، تحقیقات مأموران از عموی او آغاز شد. فریدون درباره اختلافی که با برادرش داشت، گفت: اینکه ما با هم اختلاف داشتیم درست است، اما من هرگز راضی به مرگ برادرم نبودم و دلیلی هم وجود ندارد که من او را کشته‌ام. با اینکه مدتی بود که با برادرم حرف نمی‌زدم، اما دوستش داشتم. ما برادر بودیم و اختلاف بین دو برادر همیشه به وجود می‌آید. با توجه به انکار متهم و نبود دلیل کافی علیه متهم، او تبرئه شد، اما با اعتراض اولیای‌دم، پرونده به دادگاه عمومی رفت و قاضی بعد از بررسی اعتراض اولیای‌دم رأی بر متهم‌بودن فریدون صادر کرد، چراکه او نتوانسته‌ بود دلیل قانع‌کننده‌ای درباره اینکه در زمان حادثه کجا بوده ارائه دهد.

روزنامه شرق: پرونده قتل مردی که با ضربات چاقو کشته و سپس به آتش کشیده ‌شده‌ بود در حالی مورد رسیدگی قرار گرفت که اتهام تنها مظنون پرونده از موارد لوث تشخیص داده ‌شد.

با پایان جلسه رسیدگی، با توجه به مدارکی که در پرونده وجود داشت، قضات اتهام فریدون را از موارد لوث تشخیص دادند و ادامه جلسه را به بعد موکول کردند.

١١ سال قبل مأموران آتش‌نشانی در جریان آتش‌سوزی ساختمانی در منطقه تهرانسر قرار گرفتند و بلافاصله به منطقه رفتند و آتش را خاموش کردند. مأموران سپس جسد سوخته مردی به نام منوچهر را پیدا کردند که در‌ ابتدا به نظر می‌رسید قربانی این آتش‌سوزی شده‌ است.

وقتی نوبت به متهم رسید، او در جایگاه حاضر شد و گفت: من اتهام قتل را قبول ندارم، با اینکه با برادرم اختلاف داشتم و این موضوع را انکار نمی‌کنم، اما او را دوست داشتم و راضی به مرگش نبودم و در قتل او هم نقشی نداشتم. دلیلی هم وجود ندارد که بگویند من عامل قتل بودم.

خانواده منوچهر با توجه به مدارک به‌دست‌آمده مورد تحقیق قرار گرفتند. پسر جوان مقتول گفت: پدرم با کسی اختلافی نداشت. ما زندگی آرامی داشتیم. تنها کسی که مدتی بود با پدرم اختلاف داشت، عمویم بود. آنها با هم صحبت نمی‌کردند و عمویم چندباری با پدرم درگیر شده ‌بود. ضمن اینکه پدرم فردی برون‌گرا بود و اگر با کسی مشکلی داشت به اعضای خانواده‌اش می‌گفت. روز حادثه هم طبق معمول از خانه خارج شد و به محل کارش رفت و قبل از مرگش هم با خانه تماس داشت. تا اینکه به ما خبر دادند محل کارش آتش‌ گرفته ‌است. بلافاصله رفتیم و دیدیم پدرم جانش را از دست داده ‌است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *