ملکه انگلیس با ولیعهد عربستان دیدار کرد + توافق ترزا می‌ و بن سلمان درباره مقابله با ایران – قیمت طلا و ارز

خبرگزاری ایسنا: ملکه انگلیس امروز (چهارشنبه) با ولیعهد عربستان در کاخ باکینگهام دیدار کرد.

 به نقل از اسپوتنیک، الیزابت دوم، ملکه انگلیس با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان که به انگلیس سفر کرده است، در کاخ باکینگهام دیدار کرد
قرار است که محمد بن سلمان همچنین با شاهزاده چارلز، ولیعهد انگلیس و ترزا می، نخست وزیر این کشور دیدار کند.

روزنامه الشرق الاوسط گزارش داده بود که سفر محمد بن سلمان به لندن بر اساس سفارشات سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان صورت گرفته است.

 به نقل از اسپوتنیک، الیزابت دوم، ملکه انگلیس با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان که به انگلیس سفر کرده است، در کاخ باکینگهام دیدار کرد.

خبرگزاری ایسنا: ملکه انگلیس امروز (چهارشنبه) با ولیعهد عربستان در کاخ باکینگهام دیدار کرد.

——————-

خبرگزاری فارس: «ترزا می»، نخست‌وزیر انگلستان و «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان سعودی بعد از دیدار در ساختمان «وست‌مینستر» در لندن بر اهمیت آنچه «مقابله با دخالت‌های ایران» خوانده شده تأکید کردند

خبرگزاری فارس: «ترزا می»، نخست‌وزیر انگلستان و «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان سعودی بعد از دیدار در ساختمان «وست‌مینستر» در لندن بر اهمیت آنچه «مقابله با دخالت‌های ایران» خوانده شده تأکید کردند.

دیدار بن سلمان با ترزا می، امروز، چهارشنبه در حالی ساختمان نخست‌وزیری انگلیس در منطقه وست‌مینستر لندن انجام شد که معترضان به سیاست‌های عربستان مقابل این ساختمان تجمع کرده بودند.

دفتر نخست‌وزیری انگلیس در بیانیه‌ای با اعلام این موضوع افزود نخست وزیر انگلیس و ولی‌عهد عربستان همچنین توافق کرده‌اند همکاری‌ها را به منظور مقابله با آنچه «فعالیت‌های ثبات‌زدای ایران در منطقه» خوانده شده، تقویت کنند.

سفر سه روزه این شاهزاده جوان به انگلیس که معمار اصلی جنگ یمن و سیاست خارجی تنش‌زای عربستان سعودی در سال‌های گذشته بوده قرار بود ماه گذشته میلادی انجام شود، اما به دلیل نگرانی از بیم اعتراضات به تعویق افتاده بود.

عربستان سعودی از فروردین‌ماه سال 1394 برای بازگرداندن قدرت به «عبد ربه منصور هادی»، رئیس‌جمهور مستعفی یمن، این کشور فقیر عربی را هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده است.

انگلستان از زمان آغاز جنگ یمن مجوز فروش بیش از 6.4 میلیارد دلار تسلیحات اعم از جنگنده، بمب و موشک به عربستان را صادر کرده است. لندن و ریاض در ماه سپتامبر یک توافقنامه دفاعی جدید امضا کردند.

این حملات به کشته شدن هزاران نفر از غیرنظامیان و گسترش فقر و بیکاری و آوارگی و بیماری‌های واگیردار در یمن منجر شده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *