میزان سوددهی فوق‌العاده سامسونگ در ۲۰۱۷ – قیمت طلا و ارز

وبسایت گجت نیوز – دانیال حجاری: میزان سوددهی سامسونگ در سال 2017 شگفت‌انگیز بود. این شرکت توانست به لطف فروش بسیار زیاد چیپ‌های مموری، درآمد فوق‌العاده‌ای داشته باشد
میزان درآمد سامسونگ و سود آن در سال 2017 به لطف بازار فوق‌العاده چیپ‌های مموری افزایش پیدا کرد. میزان سوددهی سامسونگ در سال 2017 برابر 53.7 تریلیون ون (50 میلیارد دلار) بوده است. این میزان یک کورد محسوب می‌شود. رکورد قبلی با اختلاف بسیار زیاد به سال 2013 با کسب 36.8 تریلیون ون برمی‌گردد. یعنی این شرکت در سال 2017 سود فوق‌العاده‌ای به دست آورده است.

وبسایت گجت نیوز – دانیال حجاری: میزان سوددهی سامسونگ در سال 2017 شگفت‌انگیز بود. این شرکت توانست به لطف فروش بسیار زیاد چیپ‌های مموری، درآمد فوق‌العاده‌ای داشته باشد.
سود عملیاتی این شرکت در آخرین ربع سال گذشته با 64 درصد افزایش به 15.15 تریلیون ون (14.13 میلیارد دلار) رسید که پیشرفته فوق‌العاده‌ای به شمار می‌آید. اما طی همین بازه زمانی و سه ماهه آخر 2017، بخش موبایل سامسونگ روند یکنواختی را طی کرد. بین ماه‌های اکتبر تا دسامبر، سود عملیاتی این بخش 2.4 تریلیون ون (2.23 میلیارد دلار) بود. در سال 2016 و در همین بازه زمانی، سود عملیاتی بخش موبایل 2.5 تریلیون ون اعلام شد.
میزان سوددهی سامسونگ به لطف فروش خوب چیپ‌های مموری افزایش یافت

سامسونگ در تلاش است بخش موبایل را از این یکنواختی بیرون آورده و به لطف معرفی گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس طی نمایشگاه MWC 2018 در کمتر از یک ماه دیگر، سود ناخالص این قسمت را افزایش بدهد. با این حال به عقیده Counterpoint، به خاطر ظهور رقبای چینی، میزان افزایش عرضه گوشی های هوشمند توسط سامسونگ در سال 2018 تنها 1 الی 2 درصد خواهد بود. در ربع آخر 2017، بخش نمایشگر در سوددهی شرکت سامسونگ تاثیر چندانی نداشت و تنها 1.4 تریلیون ون نصیب شرکت کرد. البته در مقایسه با سوددهی 1.3 تریلیون ونی بخش نمایشگر در سال 2016 می‌توان گفت این قسمت پیشرفت جزیی داشته است. تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند از آنجایی که اپل، به عنوان بزرگترین مشتری نمایشگر‌های موبایل سامسونگ، در سال 2018 تصمیم دارد آیفون‌های مجهز به نمایشگر OLED بیشتری را معرفی کند، میزان سوددهی سامسونگ در بخش نمایشگر به میزان زیادی افزایش پیدا می‌کند. این پیشرفت‌ها سبب می‌شود این شرکت روز به روز به گزینه بهترین برای سرمایه‌گذاران و خریداران بورس تبدیل شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *